Budimex Danwood

Technologia - Kronika budowy domu

Budowa domu nie musi ciągnąć się latami – zapraszamy do przyjrzenia się jak, zachowując najwyższe standardy jakościowe, firma DANWOOD stawia dom w ciągu 10 tygodni. Przedstawione tu zdjęcia są dokumentacją montażu i wykończenia dwukondygnacyjnego domu Classic o powierzchni 200 m2, wybudowanego dla Państwa Wilhelm.

DZIEŃ 1.

Pracownicy DANWOOD wykonują montaż ścian parteru na przygotowanej wcześniej płycie fundamentowej. Ściany są rozładowywane z tirów, a następnie zostają na stałe zakotwione i połączone ze sobą śrubami przez ekipę montażową.

Kronika budowy

DZIEŃ 2.

Montowane są elementy ścian piętra. Architektura domu Państwa Wilhelm daje się już całkiem dobrze rozpoznać. Wszystkie okna i drzwi wejściowe zostały zamontowane w ścianach już w fabryce, co zdecydowanie podniosło dokładność i jakość wykonania tych newralgicznych prac.

Kronika budowy

DZIEŃ 3.

Montaż dachu. Prefabrykowane kompletne panele: łaty dachowe, krokwie, izolacja z wełny mineralnej pomiędzy krokwiami, folia jako paroizolacja i łaty zabezpieczające, podobnie jak panele ścienne są rozładowywane z kolejnego tira i montowane z pomocą dźwigu. Brakuje tylko jeszcze dachówek, ale już są przygotowane. Wieczorem można założyć już wiechę na dachu - budynek w stanie surowym jest gotowy!

Kronika budowy
Kronika budowyDZIEŃ 4.

Dzisiaj wykonywane są głównie prace montażowe przy ścianach i stropach międzykondygnacyjnych. Ustawiane jest rusztowanie do prac przy elewacji oraz prac dekarskich.

 

 

Kronika budowy

DZIEŃ 5.

Dach jest przygotowywany do pokrycia dachówką betonową - takie rozwiązanie wybrali Państwo Wilhelm, DANWOOD nie narzuca w tej kwestii żadnych obostrzeń, Klient może wybrać dowolne pokrycie dachowe.

 

 

Kronika budowyDZIEŃ 6.

Największe postępy widoczne są dzisiaj na dachu. W domu wykonywane są głównie roboty instalacyjne.

 

 

 

 

 

Kronika budowy2. TYDZIEŃ

Dach jest już pokryty prawie ze wszystkich stron. Ogrzewanie podłogowe i grzejniki płytowe zostały zainstalowane. Rozpoczęto montaż instalacji elektrycznej.

 

 

Kronika budowy3. TYDZIEŃ

Podłogi przygotowano do robót jastrychowych polegających na tym, że ciekły jastrych jest pompowany na posadzki na parterze i na piętrze – 4 cm grubości. Już dzień później można po nim chodzić.

 

 

Kronika budowy

4. TYDZIEŃ

Wykonano komin do kominka. W łazience jest układana glazura, a w salonie montowany jest sufit z płyt gipsowo-kartonowych. W piątek zostaje otynkowana pierwsza ściana szczytowa.

 

 

Kronika budowy5. TYDZIEŃ

W poniedziałek zdemontowano rusztowania z jednej ściany szczytowej. W połowie tygodnia widoczna jest już świeżo otynkowana druga strona domu.

 

 

 

 

Kronika budowy


6. TYDZIEŃ


Na początku tego tygodnia zamontowano rynny dachowe, w połowie tygodnia montowane są słupy balkonowe. Na piętrze szpachlowane są sufity, a w piątek rozpoczęło się tynkowanie elewacji wejściowej.

 

 

Kronika budowy7. TYDZIEŃ

We wtorek usunięto folię osłaniającą ściany od strony wejścia. W tym tygodniu pokryty został podcień i zamontowany balkon. W środku zostały wytapetowane pierwsze ściany.

 

 

 
8-10. TYDZIEŃ


Trzy tygodnie wykańczania wnętrza: tapetowanie, malowanie, układanie drewnianych paneli podłogowych, płytek posadzkowych i wykładzin dywanowych. Państwo Wilhelm wprowadzili się do nowego domu dokładnie 10 tygodni od chwili rozpoczęcia budowy.

Kronika budowy

Chcesz pracować
w Danwood - zadzwoń!

tel: 85 730 00 00

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 9.00 do 16.00

Opłata za połączenie wg taryfy operatora