BDF, z siedzibą w Bad Honnef koło Bonn i biurem w stolicy, w Berlinie, istnieje od 1961 roku. Jest to zrzeszenie około 50 czołowych producentów domów w konstrukcji prefabrykowanej z drewna. Ponadto BDF jest związany z licznymi dostawcami i partnerami branży jako członkowie wspierający. Związek jest łącznikiem między przedsiębiorstwami, klientami, zainteresowanymi budową oraz instytucjami publicznymi z drugiej strony.

"Cieszymy się, że razem z Danwood możemy stać za jakością, zrównoważonym rozwojem i obsługą, aby wskazać i wytyczyć drogę dla budowniczych w Niemczech i Europie ku ich własnemu, energooszczędnemu domowi w konstrukcji prefabrykowanej z drewna",

powiedział prezes BDF, Mathias Schäfer, podczas wręczenia certyfikatu prezesowi Danwood, Jarosławowi Jurakowi, w ramach rocznej konferencji BDF, która miała miejsce 6 października 2023 w Bremen.

Danwood rozwija ideę budowy domów prefabrykowanych od ponad 25 lat. W tym czasie naszą wiedzę i eksperckość w zakresie nowoczesnego i zrównoważonego budownictwa prefabrykowanego z drewna nieustannie pogłębialiśmy i wytyczaliśmy nowe trendy, a ukoronowaniem tego procesu było przystąpienie do BDF pięć lat temu. Poprzez udokumentowane wypełnianie surowych wymagań jakościowych BDF, jako producent domów prefabrykowanych, Danwood może zagwarantować swoim klientom najwyższe standardy jakości w swoich domach jednorodzinnych.

Zdjęcie: Prezes BDF, Mathias Schäfer, wręczył certyfikat prezesowi Danwood S.A., Jarosławowi Jurakowi (po prawej), oraz menadżerowi ds. programów wsparcia sprzedaży w Danwood S.A., Krzysztofowi Borkowskiemu (po lewej). Foto: BDF.